Resultat Total - Officiel 
 
  StŠvne navn  Susvim Stevna    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  StŠvne by  Vßgur    Udskriftstidspunkt  16:25   
  Arrang°r  Su­uroyar Svimjifelag         
  Bassin  50m         
  StŠvne dato  04 marts 2017         
 
 
L°b 1, 400m Frisv°mning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    100m  200m  300m    Opnňet  Status 











 
Vßr Eidesgaard  2001  Havnar Svimjifelag    1:04.59  2:13.11  3:21.85    4:30.06   
Sßra R. Nysted  2001  Su­uroyar Svimjifelag    1:05.22  2:14.31  3:25.10    4:38.29   
Lena Rannvßardˇttir  1998  Havnar Svimjifelag    1:07.89  2:21.24  3:34.94    4:46.47   
Alisa Vestergňrd  2003  Su­uroyar Svimjifelag    1:07.63  2:21.30  3:35.23    4:46.97   
Rebekka Trygvadˇttir  2004  Ăgir Klaksvik    1:10.42  2:26.48  3:42.15    4:54.48   
Eydrid Mortensen  2003  Havnar Svimjifelag    1:11.13  2:27.07  3:43.06    4:55.75   
Susanna Tummasardˇttir  2001  Havnar Svimjifelag    1:11.49  2:28.79  3:47.53    5:05.26   
Sigri­ F Hansen  2003  Havnar Svimjifelag    1:15.25  2:34.44  3:53.44    5:08.88   
Rˇ Holm Magnadˇttir  2002  Havnar Svimjifelag    1:20.40  2:48.16  4:17.76    5:44.60   
10  Jonna Joensen  2005  Svimjifelagi­ REYSTI    1:19.92  2:50.69  4:20.42    5:47.41   
11  Signa Vßr Dßvadˇttir  1998  Havnar Svimjifelag    1:22.15  2:53.38  4:25.10    5:52.52   
12  Ronja Rˇ ═ DÝmun  2004  Havnar Svimjifelag    1:25.05  3:00.50  4:34.03    6:04.38   
13  Nancy N. Dam  2005  Havnar Svimjifelag    1:27.44  3:02.64  4:37.03    6:05.65   
                     
 
L°b 2, 400m Frisv°mning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    100m  200m  300m    Opnňet  Status 











 
Marius Ihlen Gardshodn  1998  Havnar Svimjifelag    1:02.18  2:07.49  3:13.05    4:17.39   
Niels Nattestad  1998  Havnar Svimjifelag    1:04.16  2:11.84  3:19.11    4:24.79   
Johan Dam  2002  Havnar Svimjifelag    1:03.94  2:11.72  3:19.64    4:26.25   
Bartal Eidesgaard  2003  Havnar Svimjifelag    1:06.44  2:18.09  3:30.32    4:41.17   
Rˇkur Trygvason  2000  Ăgir Klaksvik    1:05.71  2:16.99  3:29.87    4:41.92   
Martin Sivertsen  2002  Ăgir Klaksvik    1:07.82  2:20.06  3:33.37    4:44.03   
Denis Voropaev  2000  Ăgir Klaksvik    1:06.45  2:19.86  3:34.05    4:46.83   
Ë­in Jßkupsson  2002  Havnar Svimjifelag    1:09.75  2:25.62  3:41.67    4:58.05   
H°gni H. Thomassen  2002  Havnar Svimjifelag    1:09.61  2:28.46  3:50.02    5:08.11   
10  Jˇhannis Erlendsson  2003  Havnar Svimjifelag    1:15.22  2:39.56  4:03.83    5:25.03   
Sakaris Sakarisson  2001  Havnar Svimjifelag            DSQ  Tjˇvstart. 
                     
 
L°b 3, 100m Rygsv°mning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m        Opnňet  Status 











 
Signhild Joensen  2000  Ăgir Klaksvik    31.45        1:04.56   
Maria Antoft  2000  Havnar Svimjifelag    34.08        1:10.57   
Barbara Debes  2000  Ăgir Klaksvik    34.66        1:12.50   
Brynhild Johannessen  2002  Su­uroyar Svimjifelag    36.41        1:16.29   
Kristina ═ Skßla  2005  Havnar Svimjifelag    38.81        1:21.26   
Bj°rt A. Sigur­sson  2004  Ăgir Klaksvik    40.02        1:21.95   
Lilja D Jacobsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag    39.08        1:22.94   
Heidi K. Mikkelsen  2002  Havnar Svimjifelag    40.79        1:26.95   
Bj°rg Ëlavsdˇttir  2004  Havnar Svimjifelag    41.78        1:27.09   
10  Jonna Joensen  2005  Svimjifelagi­ REYSTI    43.03        1:30.52   
11  Miriam Mortensen  2004  Havnar Svimjifelag    44.20        1:32.99   
12  Heidi Eliasen  1995  Havnar Svimjifelag    45.39        1:37.83   
13  Emma Clarita Sakarisson  2003  Havnar Svimjifelag    46.30        1:38.06   
14  Bj°rk L S°rensen  2004  Svimjifelagi­ REYSTI    51.42        1:45.98   
15  Rˇsa Hansen  2006  Svimjifelagi­ REYSTI    51.77        1:47.70   
Laura Winther  2004  Su­uroyar Svimjifelag            DNS   
                     
 
L°b 4, 100m Rygsv°mning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m        Opnňet  Status 











 
Hugin NŠs Lave  2001  Su­uroyar Svimjifelag    31.52        1:05.49   
Hugo MagalhŃes  2002  Havnar Svimjifelag    31.75        1:06.68   
Denis Voropaev  2000  Ăgir Klaksvik    34.45        1:14.19   
Martin Sivertsen  2002  Ăgir Klaksvik    37.09        1:15.11   
Jˇnas L. Schiller  2003  Havnar Svimjifelag    40.62        1:25.20   
Mateus Magalhaes  2004  Havnar Svimjifelag    41.54        1:26.61   
R˙ni Dahl  2004  Su­uroyar Svimjifelag    42.87        1:28.78   
SÝmun G. Nielsen  2005  Havnar Svimjifelag    46.88        1:35.18   
SÝmun Debess  2005  Su­uroyar Svimjifelag    47.29        1:37.22   
10  Teitur Winther  2005  Su­uroyar Svimjifelag    48.29        1:37.74   
11  Hans Jˇn Debess Bech  2004  Su­uroyar Svimjifelag    51.64        1:49.34   
                     
 
L°b 5, 100m Brystsv°mning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m        Opnňet  Status 











 
┴sbj°rg Hjelm  1999  Ăgir Klaksvik    36.56        1:17.53   
Beinta Poulsdottir Debes  1997  Havnar Svimjifelag    37.77        1:18.22   
Sˇlvß A. Sigur­sson  2002  Ăgir Klaksvik    39.48        1:22.08   
Petra A. Nielsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag    40.27        1:26.12   
Rebekka Trygvadˇttir  2004  Ăgir Klaksvik    41.27        1:27.95   
Lea Midjord  2002  Su­uroyar Svimjifelag    41.38        1:28.45   
Elin Christiansen  2004  Su­uroyar Svimjifelag    41.63        1:29.76   
Bj°rt A. Sigur­sson  2004  Ăgir Klaksvik    43.93        1:32.13   
Nancy N. Dam  2005  Havnar Svimjifelag    48.77        1:41.84   
10  Rˇ Holm Magnadˇttir  2002  Havnar Svimjifelag    48.24        1:42.21   
11  Ronja Rˇ ═ DÝmun  2004  Havnar Svimjifelag    49.05        1:44.43   
12  Heidi K. Mikkelsen  2002  Havnar Svimjifelag    50.33        1:47.31   
13  Miriam Mortensen  2004  Havnar Svimjifelag    51.89        1:49.30   
14  Signa Vßr Dßvadˇttir  1998  Havnar Svimjifelag    53.07        1:50.60   
Kristina K. Hansen  2003  Ăgir Klaksvik            DNS   
Emma Clarita Sakarisson  2003  Havnar Svimjifelag            DSQ  2 firvaldsspark. 
                     
 
L°b 6, 100m Brystsv°mning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m        Opnňet  Status 











 
Rˇland Toftum  1998  Su­uroyar Svimjifelag    30.85        1:07.89   
Rˇkur Trygvason  2000  Ăgir Klaksvik    33.98        1:12.82   
Niels Nattestad  1998  Havnar Svimjifelag    35.21        1:14.24   
Rani Jacobsen  2001  Su­uroyar Svimjifelag    35.47        1:14.98   
Johan Hofgaard  1998  Havnar Svimjifelag    38.19        1:20.92   
Sakaris Sakarisson  2001  Havnar Svimjifelag    40.62        1:24.20   
Bartal Debess  2002  Su­uroyar Svimjifelag    40.18        1:24.36   
Jˇnas L. Schiller  2003  Havnar Svimjifelag    40.71        1:26.35   
H°gni H. Thomassen  2002  Havnar Svimjifelag    43.88        1:34.56   
10  Pauli Jacobsen  2002  Havnar Svimjifelag    48.35        1:39.06   
11  Natanael Matras  2002  Ăgir Klaksvik    48.31        1:42.02   
12  Brandur A. Matras  2003  Ăgir Klaksvik    53.35        1:54.44   
13  SÝmun Debess  2005  Su­uroyar Svimjifelag    52.55        1:55.02   
Rˇkur Zivanovic ═ Lßgab°  2003  Su­uroyar Svimjifelag            DNS   
                     
 
L°b 7, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m  100m  150m    Opnňet  Status 











 
Jana B. Thomsen  2000  Ăgir Klaksvik    33.20  1:10.85  1:50.46    2:28.40   
Sßra R. Nysted  2001  Su­uroyar Svimjifelag    33.76  1:11.11  1:50.31    2:31.68   
                     
 
L°b 9, 50m Frisv°mning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub            Opnňet  Status 











 
Vßr Eidesgaard  2001  Havnar Svimjifelag            27.31   
LÝv Eidesgaard  1999  Havnar Svimjifelag            28.32   
Signhild Joensen  2000  Ăgir Klaksvik            28.50   
Alisa Vestergňrd  2003  Su­uroyar Svimjifelag            28.79   
Jana B. Thomsen  2000  Ăgir Klaksvik            29.03   
Barbara Debes  2000  Ăgir Klaksvik            29.22   
Brynhild Johannessen  2002  Su­uroyar Svimjifelag            29.55   
Eydrid Mortensen  2003  Havnar Svimjifelag            29.79   
Sigri­ F Hansen  2003  Havnar Svimjifelag            29.91   
10  Sˇlvß A. Sigur­sson  2002  Ăgir Klaksvik            30.82   
11  Lena Rannvßardˇttir  1998  Havnar Svimjifelag            30.94   
12  Susanna Tummasardˇttir  2001  Havnar Svimjifelag            31.41   
13  Lilja D Jacobsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag            31.46   
14  Lea Midjord  2002  Su­uroyar Svimjifelag            31.85   
15  Rebekka Trygvadˇttir  2004  Ăgir Klaksvik            31.87   
16  Petra A. Nielsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag            31.97   
17  Elin Christiansen  2004  Su­uroyar Svimjifelag            32.55   
18  Bj°rt A. Sigur­sson  2004  Ăgir Klaksvik            32.75   
18  Jonna Joensen  2005  Svimjifelagi­ REYSTI            32.75   
20  Rˇ Holm Magnadˇttir  2002  Havnar Svimjifelag            33.03   
21  Kristina ═ Skßla  2005  Havnar Svimjifelag            33.19   
22  Ronja Rˇ ═ DÝmun  2004  Havnar Svimjifelag            33.25   
23  Bj°rg Ëlavsdˇttir  2004  Havnar Svimjifelag            34.16   
24  Malan Jˇhansdˇttir  2004  Svimjifelagi­ REYSTI            34.84   
25  Nancy N. Dam  2005  Havnar Svimjifelag            34.94   
26  Signa Vßr Dßvadˇttir  1998  Havnar Svimjifelag            35.22   
27  Miriam Mortensen  2004  Havnar Svimjifelag            35.49   
28  Heidi K. Mikkelsen  2002  Havnar Svimjifelag            35.60   
29  Emma Clarita Sakarisson  2003  Havnar Svimjifelag            36.27   
30  Kristina K. Hansen  2003  Ăgir Klaksvik            37.22   
31  Bj°rk L S°rensen  2004  Svimjifelagi­ REYSTI            37.77   
32  Heidi Eliasen  1995  Havnar Svimjifelag            37.90   
33  Rˇsa Hansen  2006  Svimjifelagi­ REYSTI            40.53   
34  Oddvß Sedea D. Nattestad  2006  Havnar Svimjifelag            48.82   
Laura Winther  2004  Su­uroyar Svimjifelag            DNS   
                     
 
L°b 10, 50m Frisv°mning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub            Opnňet  Status 











 
Rˇland Toftum  1998  Su­uroyar Svimjifelag            25.21   
Birni Sigvardsen  1999  Havnar Svimjifelag            25.90   
Marius Ihlen Gardshodn  1998  Havnar Svimjifelag            26.06   
Johan Dam  2002  Havnar Svimjifelag            27.01   
Rˇkur Trygvason  2000  Ăgir Klaksvik            27.41   
Sakaris Sakarisson  2001  Havnar Svimjifelag            27.95   
Bartal Debess  2002  Su­uroyar Svimjifelag            28.02   
Martin Sivertsen  2002  Ăgir Klaksvik            28.70   
Denis Voropaev  2000  Ăgir Klaksvik            28.87   
10  Johan Hofgaard  1998  Havnar Svimjifelag            28.89   
11  H°gni H. Thomassen  2002  Havnar Svimjifelag            29.23   
12  Bartal Eidesgaard  2003  Havnar Svimjifelag            29.37   
13  R˙ni Bech  2002  Su­uroyar Svimjifelag            30.13   
14  Hans Jacob Hjelm  2003  Su­uroyar Svimjifelag            30.28   
15  Jˇnas L. Schiller  2003  Havnar Svimjifelag            30.75   
16  Ë­in Jßkupsson  2002  Havnar Svimjifelag            31.09   
17  Jˇhannis Erlendsson  2003  Havnar Svimjifelag            31.97   
18  Natanael Matras  2002  Ăgir Klaksvik            32.17   
19  Rˇkur Zivanovic ═ Lßgab°  2003  Su­uroyar Svimjifelag            32.82   
20  R˙ni Dahl  2004  Su­uroyar Svimjifelag            33.67   
21  Heini Hansen  2003  Su­uroyar Svimjifelag            34.70   
22  Brandur A. Matras  2003  Ăgir Klaksvik            34.97   
23  Pauli Jacobsen  2002  Havnar Svimjifelag            35.35   
24  SÝmun G. Nielsen  2005  Havnar Svimjifelag            35.62   
25  Jßkup B˙ason  2005  Su­uroyar Svimjifelag            35.67   
26  Mateus Magalhaes  2004  Havnar Svimjifelag            36.36   
27  Hans Jˇn Debess Bech  2004  Su­uroyar Svimjifelag            37.57   
28  Dßnjal Olsen  2004  Havnar Svimjifelag            37.73   
29  Rˇkur Dragaberg  2004  Ăgir Klaksvik            37.76   
30  SÝmun Debess  2005  Su­uroyar Svimjifelag            37.80   
31  Teitur Winther  2005  Su­uroyar Svimjifelag            41.50   
Rˇi Bech  2001  Su­uroyar Svimjifelag            DNS   
                     
 
L°b 11, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m  100m  150m    Opnňet  Status 











 
Sßra R. Nysted  2001  Su­uroyar Svimjifelag    33.74  1:12.17  1:57.77    2:35.55   
┴sbj°rg Hjelm  1999  Ăgir Klaksvik    34.87  1:18.85  2:02.34    2:38.28   
Maria Antoft  2000  Havnar Svimjifelag    34.62  1:14.18  2:03.47    2:39.41   
Petra A. Nielsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag    39.66  1:26.66  2:15.31    2:56.25   
Bj°rt A. Sigur­sson  2004  Ăgir Klaksvik    38.98  1:25.28  2:17.41    2:56.44   
Kristina ═ Skßla  2005  Havnar Svimjifelag    42.50  1:29.14  2:26.09    3:08.27   
Malan Jˇhansdˇttir  2004  Svimjifelagi­ REYSTI    44.41  1:34.69  2:34.62    3:18.67   
Bj°rg Ëlavsdˇttir  2004  Havnar Svimjifelag    48.75  1:39.22  2:38.50    3:20.69   
                     
 
L°b 12, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m  100m  150m    Opnňet  Status 











 
Niels Nattestad  1998  Havnar Svimjifelag    31.05  1:07.07  1:49.44    2:21.82   
Hugin NŠs Lave  2001  Su­uroyar Svimjifelag    30.60  1:08.72  1:50.68    2:25.15   
Hugo MagalhŃes  2002  Havnar Svimjifelag    32.85  1:09.14  1:57.12    2:32.38   
Sakaris Sakarisson  2001  Havnar Svimjifelag    34.09  1:18.11  2:07.25    2:44.77   
SÝmun G. Nielsen  2005  Havnar Svimjifelag    43.46  1:34.60  2:36.90    3:22.53   
Dßnjal Olsen  2004  Havnar Svimjifelag    43.78  1:34.71  2:39.44    3:24.21   
                     
 
L°b 13, 100m Frisv°mning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m        Opnňet  Status 











 
Vßr Eidesgaard  2001  Havnar Svimjifelag    28.75        59.85   
Sßra R. Nysted  2001  Su­uroyar Svimjifelag    29.66        1:01.27   
LÝv Eidesgaard  1999  Havnar Svimjifelag    29.76        1:02.00   
Alisa Vestergňrd  2003  Su­uroyar Svimjifelag    29.72        1:02.52   
Jana B. Thomsen  2000  Ăgir Klaksvik    30.34        1:02.87   
Brynhild Johannessen  2002  Su­uroyar Svimjifelag    30.55        1:03.41   
Barbara Debes  2000  Ăgir Klaksvik    30.43        1:04.42   
Sˇlvß A. Sigur­sson  2002  Ăgir Klaksvik    31.68        1:05.22   
Sigri­ F Hansen  2003  Havnar Svimjifelag    31.05        1:05.58   
10  Lena Rannvßardˇttir  1998  Havnar Svimjifelag    31.65        1:05.79   
11  Eydrid Mortensen  2003  Havnar Svimjifelag    32.59        1:06.19   
12  Susanna Tummasardˇttir  2001  Havnar Svimjifelag    32.66        1:08.43   
13  Sˇlrun KjŠrbo  1999  Su­uroyar Svimjifelag    31.90        1:08.84   
14  Lea Midjord  2002  Su­uroyar Svimjifelag    33.09        1:10.07   
15  Elin Christiansen  2004  Su­uroyar Svimjifelag    33.25        1:10.50   
16  Lilja D Jacobsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag    34.34        1:11.26   
17  Jonna Joensen  2005  Svimjifelagi­ REYSTI    33.73        1:12.54   
18  Petra A. Nielsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag    34.81        1:13.48   
19  Kristina ═ Skßla  2005  Havnar Svimjifelag    35.19        1:13.81   
20  Ronja Rˇ ═ DÝmun  2004  Havnar Svimjifelag    35.20        1:13.99   
21  Bj°rg Ëlavsdˇttir  2004  Havnar Svimjifelag    35.85        1:14.61   
22  Malan Jˇhansdˇttir  2004  Svimjifelagi­ REYSTI    36.31        1:17.14   
23  Signa Vßr Dßvadˇttir  1998  Havnar Svimjifelag    37.63        1:17.64   
24  Miriam Mortensen  2004  Havnar Svimjifelag    37.64        1:17.92   
25  Emma Clarita Sakarisson  2003  Havnar Svimjifelag    36.26        1:18.14   
26  Nancy N. Dam  2005  Havnar Svimjifelag    37.39        1:18.45   
27  Heidi K. Mikkelsen  2002  Havnar Svimjifelag    37.94        1:20.53   
28  Bj°rk L S°rensen  2004  Svimjifelagi­ REYSTI    40.00        1:24.08   
29  Heidi Eliasen  1995  Havnar Svimjifelag    39.73        1:25.11   
30  Rˇsa Hansen  2006  Svimjifelagi­ REYSTI    43.52        1:34.25   
Laura Winther  2004  Su­uroyar Svimjifelag            DNS   
                     
 
L°b 14, 100m Frisv°mning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m        Opnňet  Status 











 
Rˇland Toftum  1998  Su­uroyar Svimjifelag    26.62        56.00   
Marius Ihlen Gardshodn  1998  Havnar Svimjifelag    27.63        58.00   
Johan Dam  2002  Havnar Svimjifelag    28.61        59.07   
Rˇkur Trygvason  2000  Ăgir Klaksvik    28.60        59.79   
Bartal Eidesgaard  2003  Havnar Svimjifelag    30.19        1:00.95   
Bartal Debess  2002  Su­uroyar Svimjifelag    29.13        1:01.11   
Martin Sivertsen  2002  Ăgir Klaksvik    29.99        1:02.18   
Johan Hofgaard  1998  Havnar Svimjifelag    29.82        1:03.16   
Denis Voropaev  2000  Ăgir Klaksvik    29.83        1:03.17   
10  H°gni H. Thomassen  2002  Havnar Svimjifelag    30.63        1:05.15   
11  Natanael Matras  2002  Ăgir Klaksvik    32.92        1:09.35   
12  Hans Jacob Hjelm  2003  Su­uroyar Svimjifelag    33.04        1:10.45   
13  Jˇhannis Erlendsson  2003  Havnar Svimjifelag    34.04        1:11.65   
14  R˙ni Bech  2002  Su­uroyar Svimjifelag    33.68        1:13.03   
15  Rˇkur Zivanovic ═ Lßgab°  2003  Su­uroyar Svimjifelag    34.71        1:13.78   
16  R˙ni Dahl  2004  Su­uroyar Svimjifelag    36.34        1:16.65   
17  Brandur A. Matras  2003  Ăgir Klaksvik    36.89        1:16.84   
18  Heini Hansen  2003  Su­uroyar Svimjifelag    37.84        1:17.11   
19  Mateus Magalhaes  2004  Havnar Svimjifelag    37.30        1:19.97   
20  Pauli Jacobsen  2002  Havnar Svimjifelag    37.82        1:20.78   
21  SÝmun G. Nielsen  2005  Havnar Svimjifelag    40.73        1:23.08   
22  Dßnjal Olsen  2004  Havnar Svimjifelag    39.36        1:23.16   
23  Jßkup B˙ason  2005  Su­uroyar Svimjifelag    38.99        1:23.35   
24  Rˇkur Dragaberg  2004  Ăgir Klaksvik    41.21        1:25.74   
25  SÝmun Debess  2005  Su­uroyar Svimjifelag    40.70        1:27.41   
26  Hans Jˇn Debess Bech  2004  Su­uroyar Svimjifelag    40.15        1:28.04   
27  Teitur Winther  2005  Su­uroyar Svimjifelag    42.63        1:31.09   
Sakaris Sakarisson  2001  Havnar Svimjifelag            DSQ  Tjˇvstart 
                     
 
L°b 15, 200m Rygsv°mning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m  100m  150m    Opnňet  Status 











 
Signhild Joensen  2000  Ăgir Klaksvik    33.30  1:09.48  1:45.05    2:19.88   
Sßra R. Nysted  2001  Su­uroyar Svimjifelag    35.92  1:13.98  1:51.45    2:28.86   
Beinta Poulsdottir Debes  1997  Havnar Svimjifelag    34.98  1:13.09  1:51.77    2:30.35   
Maria Antoft  2000  Havnar Svimjifelag    36.44  1:15.08  1:55.05    2:34.36   
Eydrid Mortensen  2003  Havnar Svimjifelag    37.25  1:16.62  1:56.73    2:35.03   
Lena Rannvßardˇttir  1998  Havnar Svimjifelag    38.32  1:18.76  1:59.95    2:40.38   
Brynhild Johannessen  2002  Su­uroyar Svimjifelag    36.87  1:18.04  2:00.21    2:41.66   
Rˇ Holm Magnadˇttir  2002  Havnar Svimjifelag    41.94  1:26.72  2:13.31    2:57.21   
Lilja D Jacobsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag    41.60  1:27.69  2:14.55    3:02.10   
10  Jonna Joensen  2005  Svimjifelagi­ REYSTI    43.90  1:32.45  2:21.51    3:09.44   
11  Rˇsa Hansen  2006  Svimjifelagi­ REYSTI    52.66  2:49.28      3:45.54   
                     
 
L°b 16, 200m Rygsv°mning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m  100m  150m    Opnňet  Status 











 
Marius Ihlen Gardshodn  1998  Havnar Svimjifelag    33.58  1:09.72  1:46.45    2:21.47   
Hugin NŠs Lave  2001  Su­uroyar Svimjifelag    33.87  1:09.95  1:47.40    2:22.70   
Hugo MagalhŃes  2002  Havnar Svimjifelag    33.99  1:10.11  1:47.39    2:23.97   
Ë­in Jßkupsson  2002  Havnar Svimjifelag    37.29  1:16.55  1:56.08    2:35.42   
Martin Sivertsen  2002  Ăgir Klaksvik    38.00  1:19.37  2:02.37    2:42.80   
Denis Voropaev  2000  Ăgir Klaksvik    37.84  1:20.13  2:05.11    2:48.83   
Jˇhannis Erlendsson  2003  Havnar Svimjifelag    43.43  1:31.00  2:20.39    3:08.27   
Mateus Magalhaes  2004  Havnar Svimjifelag    47.73  1:37.13  2:26.92    3:14.30   
Teitur Winther  2005  Su­uroyar Svimjifelag    49.33  1:41.23  2:35.29    3:28.47   
                     
 
L°b 17, 50m Brystsv°mning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub            Opnňet  Status 











 
┴sbj°rg Hjelm  1999  Ăgir Klaksvik            34.67   
Beinta Poulsdottir Debes  1997  Havnar Svimjifelag            36.86   
Rebekka Trygvadˇttir  2004  Ăgir Klaksvik            37.28   
Sˇlrun KjŠrbo  1999  Su­uroyar Svimjifelag            39.27   
Sˇlvß A. Sigur­sson  2002  Ăgir Klaksvik            40.01   
Lea Midjord  2002  Su­uroyar Svimjifelag            40.34   
Elin Christiansen  2004  Su­uroyar Svimjifelag            41.10   
Petra A. Nielsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag            41.14   
Bj°rt A. Sigur­sson  2004  Ăgir Klaksvik            43.21   
10  Ronja Rˇ ═ DÝmun  2004  Havnar Svimjifelag            45.97   
11  Kristina ═ Skßla  2005  Havnar Svimjifelag            46.15   
12  Nancy N. Dam  2005  Havnar Svimjifelag            47.06   
13  Rˇ Holm Magnadˇttir  2002  Havnar Svimjifelag            47.63   
14  Bj°rg Ëlavsdˇttir  2004  Havnar Svimjifelag            47.99   
15  Jonna Joensen  2005  Svimjifelagi­ REYSTI            48.02   
16  Heidi K. Mikkelsen  2002  Havnar Svimjifelag            48.04   
17  Malan Jˇhansdˇttir  2004  Svimjifelagi­ REYSTI            48.28   
18  Miriam Mortensen  2004  Havnar Svimjifelag            49.40   
19  Signa Vßr Dßvadˇttir  1998  Havnar Svimjifelag            50.24   
20  Emma Clarita Sakarisson  2003  Havnar Svimjifelag            52.04   
21  Bj°rk L S°rensen  2004  Svimjifelagi­ REYSTI            1:01.87   
Laura Winther  2004  Su­uroyar Svimjifelag            DNS   
Oddvß Sedea D. Nattestad  2006  Havnar Svimjifelag            DSQ  Ëj°vn beinsp°rk. 
                     
 
L°b 18, 50m Brystsv°mning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub            Opnňet  Status 











 
Rˇland Toftum  1998  Su­uroyar Svimjifelag            30.66   
Rˇkur Trygvason  2000  Ăgir Klaksvik            33.62   
Niels Nattestad  1998  Havnar Svimjifelag            33.85   
Rani Jacobsen  2001  Su­uroyar Svimjifelag            34.08   
Bartal Eidesgaard  2003  Havnar Svimjifelag            37.04   
Johan Hofgaard  1998  Havnar Svimjifelag            37.69   
Jˇnas L. Schiller  2003  Havnar Svimjifelag            38.30   
Sakaris Sakarisson  2001  Havnar Svimjifelag            39.34   
Bartal Debess  2002  Su­uroyar Svimjifelag            39.40   
10  H°gni H. Thomassen  2002  Havnar Svimjifelag            42.67   
11  R˙ni Dahl  2004  Su­uroyar Svimjifelag            45.40   
12  Natanael Matras  2002  Ăgir Klaksvik            46.02   
13  Pauli Jacobsen  2002  Havnar Svimjifelag            46.42   
14  Rˇkur Zivanovic ═ Lßgab°  2003  Su­uroyar Svimjifelag            48.62   
15  Brandur A. Matras  2003  Ăgir Klaksvik            50.85   
16  SÝmun Debess  2005  Su­uroyar Svimjifelag            51.09   
17  Heini Hansen  2003  Su­uroyar Svimjifelag            51.80   
18  Rˇkur Dragaberg  2004  Ăgir Klaksvik            58.62   
19  Dßnjal Olsen  2004  Havnar Svimjifelag            59.21   
SÝmun G. Nielsen  2005  Havnar Svimjifelag            DSQ  Ëj°vn beinsp°rk 
                     
 
L°b 19, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m        Opnňet  Status 











 
Vßr Eidesgaard  2001  Havnar Svimjifelag    31.39        1:05.93   
LÝv Eidesgaard  1999  Havnar Svimjifelag    31.63        1:08.91   
Jana B. Thomsen  2000  Ăgir Klaksvik    32.80        1:09.72   
Maria Antoft  2000  Havnar Svimjifelag    35.71        1:18.23   
Sigri­ F Hansen  2003  Havnar Svimjifelag    35.72        1:20.42   
Lea Midjord  2002  Su­uroyar Svimjifelag    39.87        1:27.40   
Rebekka Trygvadˇttir  2004  Ăgir Klaksvik    42.35        1:31.72   
Malan Jˇhansdˇttir  2004  Svimjifelagi­ REYSTI    43.07        1:32.83   
Susanna Tummasardˇttir  2001  Havnar Svimjifelag            DNS   
                     
 
L°b 20, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m        Opnňet  Status 











 
Rˇland Toftum  1998  Su­uroyar Svimjifelag    31.09        1:06.26   
Hugo MagalhŃes  2002  Havnar Svimjifelag    32.13        1:09.88   
Sakaris Sakarisson  2001  Havnar Svimjifelag    31.88        1:11.44   
Ë­in Jßkupsson  2002  Havnar Svimjifelag    37.95        1:24.09   
Hans Jacob Hjelm  2003  Su­uroyar Svimjifelag    39.00        1:30.65   
Jˇhannis Erlendsson  2003  Havnar Svimjifelag    45.20        1:43.37   
Rˇkur Dragaberg  2004  Ăgir Klaksvik    53.11        1:50.84   
                     
 
L°b 21, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    100m  200m  300m    Opnňet  Status 











 
Sßra R. Nysted  2001  Su­uroyar Svimjifelag    1:18.43  2:47.25  4:18.88    5:34.25   
Brynhild Johannessen  2002  Su­uroyar Svimjifelag    1:30.31  3:01.39  4:45.97    6:01.29   
                     
 
L°b 22, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    100m  200m  300m    Opnňet  Status 











 
Niels Nattestad  1998  Havnar Svimjifelag    1:07.36  2:24.29  3:49.63    4:56.11   
Johan Dam  2002  Havnar Svimjifelag    1:12.81  2:38.36  4:18.02    5:25.60   
                     
 
L°b 23, 4X100m Frisv°mning Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m  100m      Opnňet  Status 











 
Susvim Mix 1  1998  Su­uroyar Svimjifelag            4:00.78   
  Rˇland Toftum  1998      27.55  57.58      57.58   
  Hugin NŠs Lave  2001      27.99  58.49      1:56.07   
  Alisa Vestergňrd  2003      29.69  1:02.76      2:58.83   
  Sßra R. Nysted  2001      29.71  1:01.95      4:00.78   
                     
Ăgir 1 Li­ 1 Mix  1999  Ăgir Klaksvik            4:08.91   
  Rˇkur Trygvason  2000      29.49  1:00.57      1:00.57   
  Signhild Joensen  2000      29.68  1:02.19      2:02.76   
  Jana B. Thomsen  2000      29.95  1:03.23      3:05.99   
  Martin Sivertsen  2002      29.89  1:02.92      4:08.91   
                     
Susvim Mix 2  1998  Su­uroyar Svimjifelag            4:22.75   
  Bartal Debess  2002      30.03  1:04.47      1:04.47   
  Rani Jacobsen  2001      30.46  1:04.20      2:08.67   
  Brynhild Johannessen  2002      30.19  1:04.92      3:13.59   
  Sˇlrun KjŠrbo  1999      32.85  1:09.16      4:22.75   
                     
Ăgir 2 Li­ 1 Mix  2000  Ăgir Klaksvik            4:37.65   
  Denis Voropaev  2000      29.72  1:03.17      1:03.17   
  Sˇlvß A. Sigur­sson  2002      32.60  1:08.28      2:11.45   
  Rebekka Trygvadˇttir  2004      34.65  1:12.37      3:23.82   
  Natanael Matras  2002      33.82  1:13.83      4:37.65   
                     
Hs Rey­ Mix  2005  Havnar Svimjifelag            4:40.91   
  Sakaris Sakarisson  2001      30.12  1:02.83      1:02.83   
  Ronja Rˇ ═ DÝmun  2004      35.81  1:17.96      2:20.79   
  Kristina ═ Skßla  2005      35.43  1:15.13      3:35.92   
  Ë­in Jßkupsson  2002      30.49  1:04.99      4:40.91   
                     
Susvim Mix 3  1998  Su­uroyar Svimjifelag            4:49.11   
  Lea Midjord  2002      33.69  1:13.04      1:13.04   
  Hans Jacob Hjelm  2003      32.57  1:09.53      2:22.57   
  Petra A. Nielsen  2003      33.29  1:11.50      3:34.07   
  R˙ni Bech  2002      33.16  1:15.04      4:49.11   
                     
Hs 3 Wahoos  2002  Havnar Svimjifelag            4:54.23   
  Jˇnas L. Schiller  2003      31.95  1:07.86      1:07.86   
  Bj°rg Ëlavsdˇttir  2004      35.73  1:15.40      2:23.26   
  Jˇhannis Erlendsson  2003      34.06  1:13.06      3:36.32   
  Nancy N. Dam  2005      37.45  1:17.91      4:54.23   
                     
Hs 3 Ambassadors  2001  Havnar Svimjifelag            5:10.70   
  H°gni H. Thomassen  2002      30.89  1:05.68      1:05.68   
  Miriam Mortensen  2004      37.43  1:18.26      2:23.94   
  Mateus Magalhaes  2004      38.89  1:23.47      3:47.41   
  Heidi K. Mikkelsen  2002      36.96  1:23.29      5:10.70   
                     
Hs 3 Bluesharks  2002  Havnar Svimjifelag            5:38.06   
  Emma Clarita Sakarisson  2003      37.55  1:20.66      1:20.66   
  Pauli Jacobsen  2002      39.14  1:22.99      2:43.65   
  SÝmun G. Nielsen  2005      40.91  1:26.74      4:10.39   
  Heidi Eliasen  1995      40.30  1:27.67      5:38.06   
                     
Hs 3 Mako Sharks  2003  Havnar Svimjifelag            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Ăgir 3 Li­ 1 Mix  2002  Ăgir Klaksvik            DNS   
        1:35.66           
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
L°b 24, 50m Rygsv°mning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub            Opnňet  Status 











 
Signhild Joensen  2000  Ăgir Klaksvik            30.38   
Barbara Debes  2000  Ăgir Klaksvik            32.63   
Maria Antoft  2000  Havnar Svimjifelag            33.06   
Beinta Poulsdottir Debes  1997  Havnar Svimjifelag            33.31   
LÝv Eidesgaard  1999  Havnar Svimjifelag            33.64   
Sˇlrun KjŠrbo  1999  Su­uroyar Svimjifelag            35.63   
Rebekka Trygvadˇttir  2004  Ăgir Klaksvik            36.09   
Lilja D Jacobsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag            37.37   
Kristina ═ Skßla  2005  Havnar Svimjifelag            37.68   
Petra A. Nielsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag            37.68   
11  Ronja Rˇ ═ DÝmun  2004  Havnar Svimjifelag            37.69   
12  Jonna Joensen  2005  Svimjifelagi­ REYSTI            39.38   
13  Bj°rt A. Sigur­sson  2004  Ăgir Klaksvik            39.73   
14  Bj°rg Ëlavsdˇttir  2004  Havnar Svimjifelag            39.90   
15  Miriam Mortensen  2004  Havnar Svimjifelag            41.94   
16  Emma Clarita Sakarisson  2003  Havnar Svimjifelag            42.49   
17  Signa Vßr Dßvadˇttir  1998  Havnar Svimjifelag            42.64   
18  Heidi Eliasen  1995  Havnar Svimjifelag            43.58   
19  Nancy N. Dam  2005  Havnar Svimjifelag            43.80   
20  Bj°rk L S°rensen  2004  Svimjifelagi­ REYSTI            46.18   
21  Rˇsa Hansen  2006  Svimjifelagi­ REYSTI            48.00   
22  Birgit Thomsen  2006  Su­uroyar Svimjifelag            49.21   
Laura Winther  2004  Su­uroyar Svimjifelag            DNS   
                     
 
L°b 25, 50m Rygsv°mning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub            Opnňet  Status 











 
Rˇland Toftum  1998  Su­uroyar Svimjifelag            29.33   
Hugo MagalhŃes  2002  Havnar Svimjifelag            31.00   
Denis Voropaev  2000  Ăgir Klaksvik            32.94   
Martin Sivertsen  2002  Ăgir Klaksvik            35.09   
Sakaris Sakarisson  2001  Havnar Svimjifelag            35.17   
R˙ni Bech  2002  Su­uroyar Svimjifelag            36.36   
Jˇnas L. Schiller  2003  Havnar Svimjifelag            37.87   
H°gni H. Thomassen  2002  Havnar Svimjifelag            38.05   
R˙ni Dahl  2004  Su­uroyar Svimjifelag            39.44   
10  Mateus Magalhaes  2004  Havnar Svimjifelag            41.52   
11  Dßnjal Olsen  2004  Havnar Svimjifelag            41.91   
12  SÝmun G. Nielsen  2005  Havnar Svimjifelag            42.40   
13  Pauli Jacobsen  2002  Havnar Svimjifelag            42.50   
14  Bjarti Ludvig  2006  Su­uroyar Svimjifelag            43.49   
15  Natanael Matras  2002  Ăgir Klaksvik            44.25   
16  SÝmun Debess  2005  Su­uroyar Svimjifelag            45.13   
17  Hans Jˇn Debess Bech  2004  Su­uroyar Svimjifelag            46.66   
18  Brandur A. Matras  2003  Ăgir Klaksvik            46.75   
19  Teitur Winther  2005  Su­uroyar Svimjifelag            48.61   
20  Rˇkur Dragaberg  2004  Ăgir Klaksvik            52.36   
                     
 
L°b 26, 200m Frisv°mning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m  100m  150m    Opnňet  Status 











 
Sßra R. Nysted  2001  Su­uroyar Svimjifelag    30.13  1:02.58  1:35.97    2:08.59   
Signhild Joensen  2000  Ăgir Klaksvik    30.40  1:03.61  1:37.13    2:09.77   
Jana B. Thomsen  2000  Ăgir Klaksvik    30.95  1:04.81  1:39.43    2:14.35   
Lena Rannvßardˇttir  1998  Havnar Svimjifelag    31.41  1:05.95  1:41.67    2:16.90   
Rebekka Trygvadˇttir  2004  Ăgir Klaksvik    32.71  1:07.86  1:43.39    2:17.77   
Alisa Vestergňrd  2003  Su­uroyar Svimjifelag    31.40  1:05.90  1:41.90    2:18.20   
Eydrid Mortensen  2003  Havnar Svimjifelag    32.38  1:07.26  1:43.45    2:18.27   
Brynhild Johannessen  2002  Su­uroyar Svimjifelag    31.56  1:07.49  1:45.19    2:22.60   
Sigri­ F Hansen  2003  Havnar Svimjifelag    33.37  1:10.75  1:48.46    2:25.69   
10  Elin Christiansen  2004  Su­uroyar Svimjifelag    33.69  1:13.25  1:54.19    2:35.83   
11  Lea Midjord  2002  Su­uroyar Svimjifelag    35.07  1:14.30  1:55.89    2:37.67   
12  Lilja D Jacobsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag    35.79  1:15.75  1:57.23    2:38.25   
13  Kristina ═ Skßla  2005  Havnar Svimjifelag    37.41  1:18.71  2:01.09    2:41.51   
14  Jonna Joensen  2005  Svimjifelagi­ REYSTI    36.61  1:18.04  2:01.95    2:42.28   
15  Signa Vßr Dßvadˇttir  1998  Havnar Svimjifelag    37.62  1:19.27  2:02.17    2:43.90   
16  Bj°rg Ëlavsdˇttir  2004  Havnar Svimjifelag    39.12  1:22.51  2:06.17    2:48.18   
17  Miriam Mortensen  2004  Havnar Svimjifelag    39.21  1:24.08  2:08.83    2:50.20   
18  Nancy N. Dam  2005  Havnar Svimjifelag    40.64  1:26.24  2:11.33    2:53.61   
19  Heidi K. Mikkelsen  2002  Havnar Svimjifelag    39.21  1:26.35  2:15.58    3:02.74   
20  Bj°rk L S°rensen  2004  Svimjifelagi­ REYSTI    39.41  1:25.79  2:16.15    3:05.50   
21  Birgit Thomsen  2006  Su­uroyar Svimjifelag    41.91  1:32.61  2:24.21    3:12.48   
22  Bßra D. Nattestad  2004  Havnar Svimjifelag    43.52  1:32.98  2:23.90    3:14.62   
23  Rˇsa Hansen  2006  Svimjifelagi­ REYSTI    41.76  1:32.49  2:25.86    3:15.14   
Laura Winther  2004  Su­uroyar Svimjifelag            DNS   
Susanna Tummasardˇttir  2001  Havnar Svimjifelag            DNS   
                     
 
L°b 27, 200m Frisv°mning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m  100m  150m    Opnňet  Status 











 
Marius Ihlen Gardshodn  1998  Havnar Svimjifelag    29.07  1:00.29  1:32.13    2:03.31   
Niels Nattestad  1998  Havnar Svimjifelag    29.71  1:01.41  1:33.46    2:04.46   
Johan Dam  2002  Havnar Svimjifelag    29.23  1:01.48  1:35.07    2:07.49   
Hugin NŠs Lave  2001  Su­uroyar Svimjifelag    29.45  1:01.75  1:35.01    2:08.01   
Bartal Eidesgaard  2003  Havnar Svimjifelag    29.88  1:02.75  1:36.82    2:09.91   
Martin Sivertsen  2002  Ăgir Klaksvik    30.00  1:03.34  1:38.54    2:13.02   
Hugo MagalhŃes  2002  Havnar Svimjifelag    30.65  1:04.61  1:39.34    2:14.84   
Denis Voropaev  2000  Ăgir Klaksvik    30.44  1:05.44  1:41.46    2:17.21   
Sakaris Sakarisson  2001  Havnar Svimjifelag    30.15  1:05.64  1:43.85    2:19.95   
10  Bartal Debess  2002  Su­uroyar Svimjifelag    30.80  1:06.83  1:44.51    2:20.97   
11  Ë­in Jßkupsson  2002  Havnar Svimjifelag    32.62  1:08.82  1:45.81    2:21.91   
12  H°gni H. Thomassen  2002  Havnar Svimjifelag    31.24  1:08.63  1:49.08    2:28.19   
13  Jˇhannis Erlendsson  2003  Havnar Svimjifelag    34.69  1:14.31  1:53.89    2:31.94   
14  Rˇkur Zivanovic ═ Lßgab°  2003  Su­uroyar Svimjifelag    35.94  1:17.70  2:01.57    2:43.81   
15  Hans Jacob Hjelm  2003  Su­uroyar Svimjifelag    35.06  1:15.62  1:59.98    2:44.27   
16  R˙ni Dahl  2004  Su­uroyar Svimjifelag    38.34  1:21.82  2:05.75    2:48.04   
17  Heini Hansen  2003  Su­uroyar Svimjifelag    39.09  1:24.29  2:10.89    2:51.84   
18  R˙ni Bech  2002  Su­uroyar Svimjifelag    35.46  1:20.34  2:08.45    2:52.14   
19  Dßnjal Olsen  2004  Havnar Svimjifelag    39.22  1:24.08  2:10.16    2:54.24   
20  Jßkup B˙ason  2005  Su­uroyar Svimjifelag    40.96  1:28.60  2:18.44    3:04.97   
21  Teitur Winther  2005  Su­uroyar Svimjifelag    42.48  1:31.67  2:21.04    3:07.65   
22  SÝmun Debess  2005  Su­uroyar Svimjifelag    42.01  1:33.12  2:26.92    3:13.94   
23  Hans Jˇn Debess Bech  2004  Su­uroyar Svimjifelag    42.88  1:33.28  2:24.06    3:14.36   
24  Bjarti Ludvig  2006  Su­uroyar Svimjifelag    42.05  1:33.31  2:28.03    3:14.62   
25  Tˇti Christiansen  2006  Su­uroyar Svimjifelag    44.54  1:36.64  2:30.80    3:22.66   
Andreas Debess  2006  Su­uroyar Svimjifelag            DNS   
                     
 
L°b 28, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub            Opnňet  Status 











 
Vßr Eidesgaard  2001  Havnar Svimjifelag            28.80   
LÝv Eidesgaard  1999  Havnar Svimjifelag            30.03   
Jana B. Thomsen  2000  Ăgir Klaksvik            31.01   
Maria Antoft  2000  Havnar Svimjifelag            32.19   
Sˇlrun KjŠrbo  1999  Su­uroyar Svimjifelag            33.10   
Lea Midjord  2002  Su­uroyar Svimjifelag            33.89   
Sˇlvß A. Sigur­sson  2002  Ăgir Klaksvik            34.23   
Petra A. Nielsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag            34.89   
Bj°rt A. Sigur­sson  2004  Ăgir Klaksvik            37.56   
10  Ronja Rˇ ═ DÝmun  2004  Havnar Svimjifelag            38.31   
11  Malan Jˇhansdˇttir  2004  Svimjifelagi­ REYSTI            38.64   
12  Heidi K. Mikkelsen  2002  Havnar Svimjifelag            39.47   
13  Kristina ═ Skßla  2005  Havnar Svimjifelag            39.73   
14  Bj°rg Ëlavsdˇttir  2004  Havnar Svimjifelag            40.42   
15  Rebekka Trygvadˇttir  2004  Ăgir Klaksvik            41.10   
16  Signa Vßr Dßvadˇttir  1998  Havnar Svimjifelag            41.29   
17  Emma Clarita Sakarisson  2003  Havnar Svimjifelag            41.50   
18  Heidi Eliasen  1995  Havnar Svimjifelag            46.75   
19  Bßra D. Nattestad  2004  Havnar Svimjifelag            48.11   
20  Birgit Thomsen  2006  Su­uroyar Svimjifelag            58.15   
Laura Winther  2004  Su­uroyar Svimjifelag            DNS   
                     
 
L°b 29, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub            Opnňet  Status 











 
Rˇland Toftum  1998  Su­uroyar Svimjifelag            26.66   
Birni Sigvardsen  1999  Havnar Svimjifelag            28.10   
Rˇi Bech  2001  Su­uroyar Svimjifelag            28.68   
Sakaris Sakarisson  2001  Havnar Svimjifelag            31.30   
Denis Voropaev  2000  Ăgir Klaksvik            33.13   
H°gni H. Thomassen  2002  Havnar Svimjifelag            34.32   
Ë­in Jßkupsson  2002  Havnar Svimjifelag            34.56   
Jˇnas L. Schiller  2003  Havnar Svimjifelag            37.75   
Hans Jacob Hjelm  2003  Su­uroyar Svimjifelag            40.15   
10  Jˇhannis Erlendsson  2003  Havnar Svimjifelag            40.50   
11  Natanael Matras  2002  Ăgir Klaksvik            41.12   
12  Dßnjal Olsen  2004  Havnar Svimjifelag            41.99   
13  Brandur A. Matras  2003  Ăgir Klaksvik            43.02   
14  Mateus Magalhaes  2004  Havnar Svimjifelag            43.13   
15  SÝmun G. Nielsen  2005  Havnar Svimjifelag            43.93   
16  Heini Hansen  2003  Su­uroyar Svimjifelag            46.80   
17  Rˇkur Dragaberg  2004  Ăgir Klaksvik            50.94   
18  Jßkup B˙ason  2005  Su­uroyar Svimjifelag            51.53   
19  SÝmun Debess  2005  Su­uroyar Svimjifelag            55.58   
Bjarti Ludvig  2006  Su­uroyar Svimjifelag            DSQ  Ëj°vn beinsp°rk 
                     
 
L°b 30, 200m Brystsv°mning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m  100m  150m    Opnňet  Status 











 
Beinta Poulsdottir Debes  1997  Havnar Svimjifelag    38.09  1:18.80  2:01.92    2:43.38   
┴sbj°rg Hjelm  1999  Ăgir Klaksvik    36.92  1:20.03  2:03.79    2:48.21   
Sßra R. Nysted  2001  Su­uroyar Svimjifelag    39.37  1:22.01  2:06.19    2:49.21   
Sˇlvß A. Sigur­sson  2002  Ăgir Klaksvik    39.46  1:23.81  2:09.64    2:55.06   
Rebekka Trygvadˇttir  2004  Ăgir Klaksvik    43.85  1:33.21  2:21.55    3:09.56   
Petra A. Nielsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag    45.75  1:34.23  2:22.65    3:10.06   
Lilja D Jacobsen  2003  Su­uroyar Svimjifelag    44.07  1:34.59  2:24.78    3:15.91   
Elin Christiansen  2004  Su­uroyar Svimjifelag    44.03  1:34.73  2:27.45    3:22.94   
Malan Jˇhansdˇttir  2004  Svimjifelagi­ REYSTI            DNS   
                     
 
L°b 31, 200m Brystsv°mning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m  100m  150m    Opnňet  Status 











 
Rˇland Toftum  1998  Su­uroyar Svimjifelag    36.11  1:13.43  1:51.96    2:28.60   
Rˇkur Trygvason  2000  Ăgir Klaksvik    34.43  1:12.78  1:52.59    2:32.01   
Niels Nattestad  1998  Havnar Svimjifelag    36.07  1:17.26  1:59.64    2:40.49   
Rani Jacobsen  2001  Su­uroyar Svimjifelag    35.70  1:18.66  2:02.99    2:46.25   
Bartal Eidesgaard  2003  Havnar Svimjifelag    38.19  1:21.52  2:06.10    2:50.49   
Pauli Jacobsen  2002  Havnar Svimjifelag    47.41  1:38.83  2:34.36    3:28.18   
R˙ni Dahl  2004  Su­uroyar Svimjifelag    47.50  1:44.14  2:41.22    3:38.98   
Tˇti Christiansen  2006  Su­uroyar Svimjifelag    59.86  2:08.68  3:16.42    4:27.18   
Andreas Debess  2006  Su­uroyar Svimjifelag            DNS   
                     
 
L°b 32, 800m Frisv°mning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnňet  Status 
          500m  600m  700m       











 
Vßr Eidesgaard  2001  Havnar Svimjifelag    1:06.36  2:16.23  3:26.72  4:36.97  9:14.07   
          5:47.10  6:57.23  8:06.76       
Lena Rannvßardˇttir  1998  Havnar Svimjifelag    1:09.14  2:23.40  3:38.52  4:52.99  9:49.52   
          6:07.10  7:21.65  8:35.86       
Eydrid Mortensen  2003  Havnar Svimjifelag    1:09.32  2:23.48  3:38.19  4:52.95  9:51.88   
          6:07.84  7:23.21  8:38.90       
Maria Antoft  2000  Havnar Svimjifelag    1:14.37  2:33.29  3:51.97  5:10.64  10:22.05   
          6:28.89  7:47.30  9:05.60       
Sigri­ F Hansen  2003  Havnar Svimjifelag    1:15.83  2:37.00  3:58.08  5:19.20  10:39.66   
          6:40.58  8:00.83  9:20.97       
Jonna Joensen  2005  Svimjifelagi­ REYSTI    1:20.33  2:53.12  4:25.76  6:00.16  12:09.37   
          7:34.72  9:08.80  10:41.40       
Malan Jˇhansdˇttir  2004  Svimjifelagi­ REYSTI    1:21.97  2:56.85  4:32.89  6:09.25  12:29.59   
          7:45.72  9:22.00  10:56.83       
Susanna Tummasardˇttir  2001  Havnar Svimjifelag            DNS   
                     
                     
 
L°b 33, 1500m Frisv°mning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnňet  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marius Ihlen Gardshodn  1998  Havnar Svimjifelag    1:03.92  2:11.76  3:19.74  4:27.92  16:49.02   
          5:35.68  6:43.21  7:50.99  8:58.72     
          10:06.39  11:14.39  12:21.82  13:29.17     
          14:36.29  15:43.22         
Johan Dam  2002  Havnar Svimjifelag    1:04.84  2:14.92  3:25.28  4:35.14  17:22.71   
          5:45.00  6:55.08  8:05.09  9:15.17     
          10:24.96  11:34.95  12:44.85  13:54.91     
          15:05.09  16:14.70         
                     
 
L°b 34, 4X100m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  F°dt  Klub    50m  100m      Opnňet  Status 











 
Susvim Mix 1  1998  Su­uroyar Svimjifelag            4:20.89   
  Hugin NŠs Lave  2001      32.32  1:05.55      1:05.55   
  Rˇland Toftum  1998      31.29  1:06.97      2:12.52   
  Sßra R. Nysted  2001      30.81  1:06.93      3:19.45   
  Alisa Vestergňrd  2003      28.69  1:01.44      4:20.89   
                     
Ăgir 1 Li­ 1 Mix  1999  Ăgir Klaksvik            4:28.32   
  Signhild Joensen  2000      31.14  1:04.15      1:04.15   
  Rˇkur Trygvason  2000      33.36  1:12.60      2:16.75   
  Jana B. Thomsen  2000      32.41  1:09.57      3:26.32   
  Martin Sivertsen  2002      28.82  1:02.00      4:28.32   
                     
Susvim Mix 2  1998  Su­uroyar Svimjifelag            5:01.20   
  Brynhild Johannessen  2002      36.43  1:15.82      1:15.82   
  Rani Jacobsen  2001      34.89  1:15.82      2:31.64   
  Lea Midjord  2002      40.74  1:27.04      3:58.68   
  Bartal Debess  2002      28.18  1:02.52      5:01.20   
                     
Hs 3 Wahoos  2002  Havnar Svimjifelag            5:35.07   
  Mateus Magalhaes  2004      43.36  1:30.43      1:30.43   
  Nancy N. Dam  2005      46.77  1:37.26      3:07.69   
  Sakaris Sakarisson  2001      31.93  1:11.51      4:19.20   
  Signa Vßr Dßvadˇttir  1998      35.67  1:15.87      5:35.07   
                     
Ăgir 2 Li­ 1 Mix  2000  Ăgir Klaksvik            5:37.28   
  Rebekka Trygvadˇttir  2004      40.52  1:23.34      1:23.34   
  Sˇlvß A. Sigur­sson  2002      42.49  1:27.85      2:51.19   
  Denis Voropaev  2000      33.50  1:19.01      4:10.20   
  Rˇkur Dragaberg  2004      42.08  1:27.08      5:37.28   
                     
Hs 3 Ambassadors  2001  Havnar Svimjifelag            5:39.63   
  Bj°rg Ëlavsdˇttir  2004      42.54  1:28.13      1:28.13   
  Jˇnas L. Schiller  2003      40.50  1:26.20      2:54.33   
  Kristina ═ Skßla  2005      43.30  1:35.83      4:30.16   
  Jˇhannis Erlendsson  2003      32.85  1:09.47      5:39.63   
                     
Susvim Mix 3  1998  Su­uroyar Svimjifelag            5:41.64   
  Lilja D Jacobsen  2003      39.12  1:22.95      1:22.95   
  Elin Christiansen  2004      43.63  1:33.27      2:56.22   
  Hans Jacob Hjelm  2003      38.77  1:29.15      4:25.37   
  Rˇkur Zivanovic ═ Lßgab°  2003      37.11  1:16.27      5:41.64   
                     
Hs 3 Bluesharks  2002  Havnar Svimjifelag            5:59.67   
  Dßnjal Olsen  2004      45.64  1:33.41      1:33.41   
  Ronja Rˇ ═ DÝmun  2004      47.65  1:41.79      3:15.20   
  Ë­in Jßkupsson  2002      38.97  1:25.76      4:40.96   
  Miriam Mortensen  2004      37.02  1:18.71      5:59.67   
                     
Hs Rey­ Mix  2005  Havnar Svimjifelag            6:32.12   
  SÝmun G. Nielsen  2005      47.18  1:34.67      1:34.67   
  Pauli Jacobsen  2002      47.47  1:40.10      3:14.77   
  Bßra D. Nattestad  2004      50.46  1:57.05      5:11.82   
  Emma Clarita Sakarisson  2003      37.58  1:20.30      6:32.12   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Su­uroyar Svimjifelag  Udskriftstidspunkt  16:25