Resultat Total - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordic Age Group Championships    Udskriftsdato  11 juli 2017   
  Stævne by  Vágur    Udskriftstidspunkt  09:52   
  Arrangør  Svimjisamband Føroyar         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 juli 2017         
 
 
Løb 1, 800m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josephine Mikkelsen  2002  Sweden    31.10  1:04.68  1:38.88  2:13.93  9:20.19   
          2:48.61  3:24.02  3:59.13       
Adele Alexandra Pálsson  2003  Iceland    32.70  1:08.41  1:44.86  2:21.93  9:45.03   
          2:58.61  3:35.41  4:12.30       
Anni Savolainen  2002  Finland    33.40  1:09.83  1:46.34  2:23.08  9:45.26   
          2:59.24  3:36.18  4:13.09       
Isabel Sarap  2003  Estonia    33.02  1:09.75  1:47.03  2:23.99  9:57.56   
          3:01.49  3:39.21  4:17.27       
Eyðrið Mortensen  2003  Svimjisamband Foroya    32.78  1:08.48  1:45.04  2:21.34  9:58.09   
          2:58.54  3:35.81  4:13.28       
Elis Treial  2004  Estonia    34.18  1:11.86  1:50.84  2:29.77  10:24.12   
          3:08.93  3:48.69  4:28.59       
                     
 
Løb 2, 1500m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Oskar Lindholm  2001  Denmark    29.02  1:00.31  1:32.46  2:05.20  16:20.47   
          2:37.69  3:10.74  3:43.43  4:16.34     
          4:49.24  5:22.35  5:55.14  6:28.01     
          7:00.84  7:33.79         
Taneli Lantta  2001  Finland    31.09  1:04.19  1:37.90  2:12.02  16:51.86   
          2:46.36  3:20.91  3:55.27  4:29.66     
          5:04.04  5:38.65  6:13.15  6:47.48     
          7:21.98  7:56.34         
Gabriel Henkel  2001  Sweden    29.73  1:02.42  1:35.92  2:09.92  16:58.47   
          2:44.03  3:18.37  3:52.39  4:27.06     
          5:01.37  5:35.61  6:10.26  6:44.74     
          7:19.05  7:53.74         
Roope Paatos  2002  Finland    31.93  1:06.77  1:42.11  2:16.18  17:12.66   
          2:51.27  3:26.09  3:59.37  4:33.03     
          5:07.13  5:41.52  6:16.19  6:50.47     
          7:25.31  8:00.49         
Johan Nónskarð Dam  2002  Svimjisamband Foroya    30.07  1:03.38  1:37.63  2:11.60  17:20.37   
          2:46.08  3:20.67  3:55.36  4:29.53     
          5:04.20  5:38.56  6:13.40  6:47.58     
          7:22.67  7:56.90         
Markus Arm  2001  Estonia    31.46  1:06.40  1:42.67  2:18.74  18:09.81   
          2:55.31  3:33.04  4:11.01  4:49.19     
          5:27.62  6:05.91  6:43.75  7:21.72     
          7:59.67  8:37.75         
                     
 
Løb 3, 100m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Hingebjerg  2002  Denmark            58.16   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Denmark            58.88   
Kertu Kaare  2002  Estonia            59.32   
Karoline Sørensen  2002  Denmark            1:00.27   
Naya Modin Thomsen  2003  Denmark            1:00.53   
Siiri Einiö  2003  Finland            1:00.97   
Mille Moeslund Lausen  2002  Denmark            1:01.01   
Linnéa Englund  2003  Sweden            1:01.03   
Alisa Vestergård  2003  Svimjisamband Foroya            1:01.04   
10  Louise D. Liboriussen  2002  Denmark            1:01.11   
11  Laurika Lint  2002  Estonia            1:01.47   
12  Rebecca E. Jakobsen  2003  Denmark            1:01.55   
13  Helena Heinlo  2003  Estonia            1:01.63   
14  Kaia Liis Tomak  2002  Estonia            1:02.11   
15  Emma Uusküla  2002  Finland            1:02.16   
16  Jennifer Bergström  2002  Sweden            1:02.26   
17  Melanie Eggertsen  2002  Denmark            1:03.00   
18  Brynhild Johannessen  2002  Svimjisamband Foroya            1:04.12   
19  Sólva A. Sigurðsson  2002  Svimjisamband Foroya            1:05.03   
20  Sigrið F. Hansen  2003  Svimjisamband Foroya            1:07.03   
                     
 
Løb 4, 100m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Textor Broch  2001  Denmark            53.57   
Felix Lund  2001  Denmark            54.52   
Alex Ahtiainen  2001  Estonia            54.64   
Christoffer H. Andersen  2002  Denmark            55.26   
Oskari Aalto  2002  Finland            55.46   
Matteus Miilpalu  2002  Estonia            55.48   
Erik Stensson  2002  Sweden            55.73   
Uku Pärismaa  2001  Estonia            55.76   
Anton Mylläri  2001  Sweden            55.98   
10  Karl Johannes Visnapuu  2002  Estonia            56.21   
11  Aleksander Kirs  2001  Estonia            56.47   
12  Alexander Kislitsyn  2001  Finland            56.79   
13  Gregory Kask  2002  Estonia            57.10   
14  Hugin Næs Lave  2001  Svimjisamband Foroya            57.96   
15  Mark Köök  2001  Estonia            58.17   
16  Bartal E. Eidesgaard  2003  Svimjisamband Foroya            58.66   
                     
 
Løb 5, 200m Butterfly Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Linnéa Persson  2002  Sweden    32.52        2:28.26   
Anniina Kallio  2002  Finland    33.53        2:31.89   
Brita Rannamets  2004  Estonia    34.33        2:50.97   
                     
 
Løb 6, 200m Butterfly Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Denmark    29.21        2:11.40   
Aleksandr Amosenkov  2001  Estonia    29.26        2:15.05   
Robin Björklund  2002  Sweden    30.22        2:16.92   
Ibrahim Ezzat  2002  Finland    31.12        2:26.98   
                     
 
Løb 7, 200m Breaststroke Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Denmark    36.73        2:36.17   
Hilja Schimmel  2003  Sweden    36.05        2:39.79   
Filippa Sterling  2002  Sweden    35.68        2:40.23   
Frederikke Echardt  2002  Denmark    36.11        2:41.12   
Rebekka Luoto  2003  Finland    36.58        2:41.18   
Victoria Haahr Pallesen  2002  Denmark    37.60        2:41.69   
Laura Fogh  2003  Denmark    36.95        2:43.47   
Melissa Priidel  2002  Estonia    38.21        2:48.98   
Rebekka Trygvadóttir  2004  Svimjisamband Foroya    38.81        2:51.04   
10  Emilia Liven  2002  Finland    36.36        2:51.91   
11  Laura Kalvet  2002  Estonia    38.26        2:53.18   
12  Sólva A. Sigurðsson  2002  Svimjisamband Foroya    39.35        2:53.31   
13  Sandra Tammiste  2003  Estonia    40.73        2:54.90   
14  Diana Kornet  2002  Estonia    40.11        3:05.88   
                     
 
Løb 8, 200m Breaststroke Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Denmark    32.81        2:24.53   
Ronny Brännkärr  2002  Finland    32.88        2:26.20   
Carl Gerstenfeld  2002  Sweden    34.13        2:28.20   
Lucas Bruun Strøbek  2001  Denmark    33.33        2:28.25   
Jesper Lietzen  2002  Finland    34.10        2:28.77   
Edvin Torlakovic  2001  Sweden    34.37        2:28.99   
Mark Sovtsa  2001  Estonia    33.63        2:31.22   
Atte Lindholm  2001  Finland    34.02        2:36.07   
Markus Arm  2001  Estonia    37.46        2:39.30   
10  Rani Jacobsen  2001  Svimjisamband Foroya    36.47        2:41.06   
11  Aleksander Roosimaa  2001  Estonia    35.12        2:43.62   
                     
 
Løb 9, 4X100m Medley Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Denmark  2002  Denmark            4:20.93   
  Karoline Sørensen  2002      1:06.48        1:06.48   
  Clara Rybak-Andersen  2003      1:14.40        2:20.88   
  Julie Krøyer Svendsen  2002                 
  Johanne Hingebjerg  2002      4:20.93        4:20.93   
                     
Finland  2002  Finland            4:23.95   
  Mia Pentti  2002      1:06.86        1:06.86   
  Rebekka Luoto  2003      1:14.07        2:20.93   
  Siri Auvinen  2002      1:04.52        3:25.45   
  Anniina Kallio  2002      58.50        4:23.95   
                     
Sweden 1  2002  Sweden            4:28.50   
  Elise Öberg  2002      1:06.70        1:06.70   
  Hilja Schimmel  2003      1:13.94        2:20.64   
  Linnéa Persson  2002      1:07.88        3:28.52   
  Linnéa Englund  2003      59.98        4:28.50   
                     
Estonia 1  2002  Estonia            4:34.78   
  Laura-Liis Valdmaa  2004      1:08.72        1:08.72   
  Laura Kalvet  2002      1:19.04        2:27.76   
  Melissa Priidel  2002      1:07.46        3:35.22   
  Kertu Kaare  2002      59.56        4:34.78   
                     
Faroe Girls  2002  Svimjisamband Foroya            4:58.17   
  Brynhild Johannessen  2002      1:14.02        1:14.02   
  Rebekka Trygvadóttir  2004      1:20.39        2:34.41   
  Alisa Vestergård  2003      1:16.75        3:51.16   
  Sólva A. Sigurðsson  2002      1:07.01        4:58.17   
                     
                     
 
Løb 10, 4X100m Medley Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m        Opnået  Status 











 
Denmark  2002  Denmark            3:57.96   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      1:01.74        1:01.74   
  Marcus Mantzius Mosegaard  2001      1:05.54        2:07.28   
  Nicklas Östman Pedersen  2002      57.19        3:04.47   
  William Textor Broch  2001      53.49        3:57.96   
                     
Estonia 1  2002  Estonia            4:02.10   
  Alex Ahtiainen  2001      1:00.42        1:00.42   
  Mark Sovtsa  2001      1:07.36        2:07.78   
  Aleksandr Amosenkov  2001      58.83        3:06.61   
  Uku Pärismaa  2001      55.49        4:02.10   
                     
Sweden 1  2002  Sweden            4:03.80   
  Max Engström  2001      1:01.72        1:01.72   
  Edvin Torlakovic  2001      1:07.12        2:08.84   
  Robin Björklund  2002      59.77        3:08.61   
  Erik Stensson  2002      55.19        4:03.80   
                     
Finland  2002  Finland            4:10.23   
  Ronny Brännkärr  2002      1:03.59        1:03.59   
  Atte Lindholm  2001      1:10.57        2:14.16   
  Ibrahim Ezzat  2002      1:00.95        3:15.11   
  Oskari Aalto  2002      55.12        4:10.23   
                     
Faroe Boys  2001  Svimjisamband Foroya            4:27.34   
  Hugin Næs Lave  2001      1:05.81        1:05.81   
  Rani Jacobsen  2001      1:12.74        2:18.55   
  Johan Nónskarð Dam  2002      1:10.18        3:28.73   
  Bartal E. Eidesgaard  2003      58.61        4:27.34   
                     
                     
 
Løb 11, 400m Medley Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Victoria Haahr Pallesen  2002  Denmark    1:10.55  2:29.35  3:55.97    5:06.43   
Elise Öberg  2002  Sweden    1:09.23  2:28.10  3:58.89    5:12.82   
Johanna Andersson  2002  Sweden    1:13.00  2:33.84  4:01.19    5:13.20   
Frederikke Echardt  2002  Denmark    1:13.57  2:35.07  4:00.26    5:13.64   
Melissa Priidel  2002  Estonia    1:13.91  2:35.47  4:05.01    5:17.16   
Rebekka Trygvadóttir  2004  Svimjisamband Foroya    1:18.32  2:41.72  4:15.61    5:27.08   
Siri Auvinen  2002  Finland    1:11.53  2:36.55  4:09.37    5:27.14   
                     
 
Løb 12, 400m Medley Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Lucas Bruun Strøbek  2001  Denmark    1:05.06  2:17.76  3:35.90    4:40.66   
Erik Stensson  2002  Sweden    1:03.53  2:21.62  3:42.24    4:49.17   
Jesper Lietzen  2002  Finland    1:06.42  2:23.00  3:45.34    4:50.02   
Hugin Næs Lave  2001  Svimjisamband Foroya    1:10.05  2:27.49  3:50.86    5:02.86   
Aleksandr Amosenkov  2001  Estonia    1:09.47  2:25.60  3:53.89    5:06.07   
Markus Arm  2001  Estonia    1:17.80  2:40.04  4:03.15    5:13.47   
Rani Jacobsen  2001  Svimjisamband Foroya    1:20.06  2:44.88  4:09.59    5:22.34   
                     
 
Løb 13, 200m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Josephine Mikkelsen  2002  Sweden    30.65  1:03.34  1:36.93    2:09.82   
Naya Modin Thomsen  2003  Denmark    31.08  1:04.56  1:38.31    2:10.50   
Mille Moeslund Lausen  2002  Denmark    30.78  1:03.60  1:37.05    2:10.59   
Linnéa Englund  2003  Sweden    31.72  1:04.87  1:39.06    2:13.23   
Laurika Lint  2002  Estonia    30.70  1:04.90  1:39.52    2:14.17   
Kaia Liis Tomak  2002  Estonia    30.88  1:05.52  1:40.85    2:14.50   
Helena Heinlo  2003  Estonia    31.64  1:06.79  1:41.87    2:15.86   
Siiri Einiö  2003  Finland    31.68  1:06.41  1:41.72    2:16.04   
Jennifer Bergström  2002  Sweden    31.20  1:05.96  1:42.14    2:16.72   
10  Anni Savolainen  2002  Finland    32.67  1:07.63  1:42.62    2:17.04   
11  Alisa Vestergård  2003  Svimjisamband Foroya    31.95  1:06.91  1:42.39    2:17.39   
12  Adele Alexandra Pálsson  2003  Iceland    31.80  1:07.09  1:43.14    2:17.61   
13  Eyðrið Mortensen  2003  Svimjisamband Foroya    32.09  1:07.52  1:43.56    2:19.02   
14  Isabel Sarap  2003  Estonia    32.22  1:08.26  1:44.30    2:19.36   
15  Sólva A. Sigurðsson  2002  Svimjisamband Foroya    32.68  1:09.43  1:46.63    2:23.94   
Rebekka Luoto  2003  Finland            DNS   
                     
 
Løb 14, 200m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christoffer H. Andersen  2002  Denmark    27.89  58.18  1:28.85    1:58.61   
Oskar Lindholm  2001  Denmark    28.40  58.75  1:29.97    2:00.28   
Gabriel Henkel  2001  Sweden    28.67  59.98  1:31.81    2:02.24   
Aleksander Kirs  2001  Estonia    28.49  59.85  1:30.82    2:02.49   
Anton Mylläri  2001  Sweden    28.39  58.79  1:31.08    2:03.06   
Matteus Miilpalu  2002  Estonia    28.76  1:01.11  1:33.31    2:03.18   
Taneli Lantta  2001  Finland    28.63  1:00.01  1:32.21    2:03.38   
Oskari Aalto  2002  Finland    28.61  1:00.03  1:32.34    2:03.54   
Uku Pärismaa  2001  Estonia    28.56  1:00.64  1:33.21    2:04.97   
10  Gregory Kask  2002  Estonia    29.03  1:00.56  1:32.32    2:05.51   
11  Bartal E. Eidesgaard  2003  Svimjisamband Foroya    29.97  1:02.55  1:35.16    2:06.38   
12  Johan Nónskarð Dam  2002  Svimjisamband Foroya    29.42  1:02.08  1:35.00    2:06.80   
                     
 
Løb 15, 100m Backstroke Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karoline Sørensen  2002  Denmark    32.30        1:05.41   
Mia Pentti  2002  Finland    31.63        1:05.69   
Elise Öberg  2002  Sweden    32.99        1:06.41   
Melanie Eggertsen  2002  Denmark    32.42        1:06.66   
Laura-Liis Valdmaa  2004  Estonia    33.40        1:08.02   
Katriin Hansalu  2003  Estonia    33.42        1:08.99   
Clara Rybak-Andersen  2003  Denmark    33.76        1:09.21   
Sofja Krivorukova  2002  Estonia    34.53        1:09.95   
Filippa Sterling  2002  Sweden    34.54        1:12.01   
10  Brynhild Johannessen  2002  Svimjisamband Foroya    35.90        1:12.52   
11  Elis Treial  2004  Estonia    36.13        1:13.03   
                     
 
Løb 16, 100m Backstroke Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Denmark    28.78        58.80   
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Denmark    29.33        1:00.22   
Alex Ahtiainen  2001  Estonia    29.79        1:00.26   
Max Engström  2001  Sweden    29.68        1:01.70   
Simon Fröde  2003  Sweden    30.09        1:02.12   
Ronny Brännkärr  2002  Finland    30.26        1:03.40   
Ilia Latt  2001  Estonia    30.05        1:03.49   
Jan Joonas Viirpuu  2002  Estonia    30.83        1:03.86   
Mihhail Pribludnõi  2001  Estonia    31.16        1:03.93   
10  Karl Johannes Visnapuu  2002  Estonia    31.58        1:05.00   
11  Hugin Næs Lave  2001  Svimjisamband Foroya    32.17        1:05.72   
                     
 
Løb 17, 50m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Hingebjerg  2002  Denmark            26.78   
Kertu Kaare  2002  Estonia            26.99   
Rebecca E. Jakobsen  2003  Denmark            27.14   
Laura Kalvet  2002  Estonia            27.35   
Siiri Einiö  2003  Finland            27.67   
Emma Uusküla  2002  Finland            27.68   
Rebekka Luoto  2003  Finland            27.82   
Louise D. Liboriussen  2002  Denmark            27.85   
Brita Rannamets  2004  Estonia            27.89   
10  Melissa Priidel  2002  Estonia            28.12   
11  Alisa Vestergård  2003  Svimjisamband Foroya            29.05   
12  Laura Fogh  2003  Denmark            29.65   
13  Rebekka Trygvadóttir  2004  Svimjisamband Foroya            29.95   
14  Brynhild Johannessen  2002  Svimjisamband Foroya            30.11   
15  Sigrið F. Hansen  2003  Svimjisamband Foroya            30.28   
                     
 
Løb 18, 50m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Textor Broch  2001  Denmark            24.56   
Felix Lund  2001  Denmark            24.61   
Uku Pärismaa  2001  Estonia            25.30   
Anton Mylläri  2001  Sweden            25.44   
Rain Rasmus Lõokene  2001  Estonia            25.50   
Gregory Kask  2002  Estonia            25.59   
Alexander Kislitsyn  2001  Finland            25.63   
Matteus Miilpalu  2002  Estonia            25.77   
Mark Köök  2001  Estonia            27.06   
                     
 
Løb 19, 100m Butterfly Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anniina Kallio  2002  Finland    29.82        1:03.37   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Denmark    29.57        1:03.58   
Siri Auvinen  2002  Finland    30.51        1:04.62   
Linnéa Persson  2002  Sweden    30.64        1:06.34   
Brita Rannamets  2004  Estonia    32.26        1:10.33   
Laura-Liis Valdmaa  2004  Estonia    33.52        1:10.96   
Garita-Beth Puusepp  2003  Estonia    32.79        1:12.94   
Diana Kornet  2002  Estonia    36.36        1:19.05   
                     
 
Løb 20, 100m Butterfly Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alex Ahtiainen  2001  Estonia    26.64        57.57   
Nicklas Östman Pedersen  2002  Denmark    27.30        57.85   
Robin Björklund  2002  Sweden    27.68        59.31   
Ibrahim Ezzat  2002  Finland    27.61        59.66   
Mark Sovtsa  2001  Estonia    27.37        59.71   
Alexander Kislitsyn  2001  Finland    28.18        1:00.35   
Karl Johannes Visnapuu  2002  Estonia    30.05        1:03.65   
Rain Rasmus Lõokene  2001  Estonia    29.73        1:05.21   
                     
 
Løb 21, 4X100m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Denmark  2002  Denmark            3:58.83   
  Johanne Hingebjerg  2002      28.04  58.31      58.31   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      28.12  59.09      1:57.40   
  Karoline Sørensen  2002      28.74  1:00.99      2:58.39   
  Naya Modin Thomsen  2003      29.08  1:00.44      3:58.83   
                     
Finland  2002  Finland            4:01.60   
  Anniina Kallio  2002      29.61  1:00.46      1:00.46   
  Rebekka Luoto  2003      28.70  1:00.85      2:01.31   
  Emma Uusküla  2002      28.51  1:00.52      3:01.83   
  Siiri Einiö  2003      28.28  59.77      4:01.60   
                     
Estonia 1  2002  Estonia            4:01.99   
  Kertu Kaare  2002      27.94  58.71      58.71   
  Melissa Priidel  2002      28.93  1:00.80      1:59.51   
  Laurika Lint  2002      28.50  1:01.32      3:00.83   
  Helena Heinlo  2003      28.88  1:01.16      4:01.99   
                     
Sweden 1  2002  Sweden            4:05.88   
  Linnéa Englund  2003      29.35  1:00.66      1:00.66   
  Filippa Sterling  2002      29.99  1:02.57      2:03.23   
  Elise Öberg  2002      29.17  1:01.03      3:04.26   
  Hilja Schimmel  2003      29.38  1:01.62      4:05.88   
                     
Faroe Girls  2002  Svimjisamband Foroya            4:24.53   
  Alisa Vestergård  2003      29.98  1:04.04      1:04.04   
  Brynhild Johannessen  2002      30.44  1:05.28      2:09.32   
  Sólva A. Sigurðsson  2002      31.91  1:07.45      3:16.77   
  Sigrið F. Hansen  2003      32.17  1:07.76      4:24.53   
                     
                     
 
Løb 22, 4X100m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Denmark  2002  Denmark            3:36.50   
  Felix Lund  2001      26.36  54.14      54.14   
  William Textor Broch  2001      25.43  53.38      1:47.52   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      25.63  53.67      2:41.19   
  Christoffer H. Andersen  2002      26.04  55.31      3:36.50   
                     
Estonia 1  2002  Estonia            3:41.14   
  Alex Ahtiainen  2001      26.16  55.30      55.30   
  Uku Pärismaa  2001      26.55  55.60      1:50.90   
  Mark Sovtsa  2001      26.04  55.47      2:46.37   
  Matteus Miilpalu  2002      25.58  54.77      3:41.14   
                     
Sweden 1  2002  Sweden            3:41.75   
  Anton Mylläri  2001      26.84  57.63      57.63   
  Erik Stensson  2002      24.53  53.26      1:50.89   
  Max Engström  2001      25.86  54.91      2:45.80   
  Simon Fröde  2003      26.52  55.95      3:41.75   
                     
Finland  2002  Finland            3:43.49   
  Oskari Aalto  2002      26.96  56.20      56.20   
  Ronny Brännkärr  2002      26.04  55.06      1:51.26   
  Taneli Lantta  2001      27.03  56.65      2:47.91   
  Alexander Kislitsyn  2001      26.25  55.58      3:43.49   
                     
Faroe Boys  2001  Svimjisamband Foroya            3:58.14   
  Hugin Næs Lave  2001      28.39  59.05      59.05   
  Johan Nónskarð Dam  2002      28.11  58.79      1:57.84   
  Bartal E. Eidesgaard  2003      28.30  58.55      2:56.39   
  Rani Jacobsen  2001      29.06  1:01.75      3:58.14   
                     
                     
 
Løb 23, 400m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Josephine Mikkelsen  2002  Sweden    1:03.82  2:12.55  3:22.14    4:31.30   
Mille Moeslund Lausen  2002  Denmark    1:06.36  2:16.07  3:25.69    4:35.70   
Kertu Kaare  2002  Estonia    1:05.58  2:16.25  3:26.86    4:36.33   
Alisa Vestergård  2003  Svimjisamband Foroya    1:06.71  2:17.13  3:30.37    4:42.26   
Naya Modin Thomsen  2003  Denmark    1:08.10  2:21.00  3:34.66    4:45.74   
Jennifer Bergström  2002  Sweden    1:08.94  2:21.57  3:35.41    4:45.91   
Anni Savolainen  2002  Finland    1:08.41  2:20.75  3:33.61    4:46.43   
Adele Alexandra Pálsson  2003  Iceland    1:07.10  2:19.64  3:34.46    4:48.80   
Isabel Sarap  2003  Estonia    1:10.50  2:25.46  3:40.24    4:51.52   
10  Eyðrið Mortensen  2003  Svimjisamband Foroya    1:08.62  2:23.41  3:39.44    4:51.89   
11  Helena Heinlo  2003  Estonia    1:08.80  2:23.58  3:39.26    4:52.99   
12  Sigrið F. Hansen  2003  Svimjisamband Foroya    1:12.17  2:29.94  3:48.80    5:05.31   
                     
 
Løb 24, 400m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Oskar Lindholm  2001  Denmark    1:01.33  2:05.70  3:09.13    4:11.47   
Christoffer H. Andersen  2002  Denmark    1:01.20  2:05.66  3:10.31    4:12.92   
Taneli Lantta  2001  Finland    1:02.35  2:07.54  3:13.70    4:17.12   
Gabriel Henkel  2001  Sweden    1:01.60  2:07.81  3:14.80    4:18.08   
William Textor Broch  2001  Denmark    1:02.08  2:08.46  3:14.63    4:20.31   
Roope Paatos  2002  Finland    1:02.43  2:07.95  3:15.96    4:22.55   
Gregory Kask  2002  Estonia    1:03.11  2:11.03  3:16.84    4:23.56   
Johan Nónskarð Dam  2002  Svimjisamband Foroya    1:03.10  2:11.15  3:19.69    4:25.29   
Aleksander Kirs  2001  Estonia    1:03.01  2:11.80  3:21.06    4:28.30   
10  Uku Pärismaa  2001  Estonia    1:02.98  2:12.11  3:22.45    4:29.93   
11  Bartal E. Eidesgaard  2003  Svimjisamband Foroya    1:06.63  2:17.63  3:28.45    4:36.67   
12  Mark Köök  2001  Estonia    1:03.71  2:14.79  3:28.62    4:41.13   
                     
 
Løb 25, 200m Backstroke Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karoline Sørensen  2002  Denmark    34.22  1:09.78  1:45.59    2:21.56   
Elise Öberg  2002  Sweden    33.69  1:09.73  1:46.93    2:22.80   
Melanie Eggertsen  2002  Denmark    34.44  1:11.86  1:49.11    2:24.64   
Mia Pentti  2002  Finland    34.45  1:11.78  1:49.02    2:26.37   
Johanne Hingebjerg  2002  Denmark    35.04  1:12.45  1:50.81    2:28.43   
Rebecca E. Jakobsen  2003  Denmark    34.57  1:12.02  1:50.85    2:29.43   
Sofja Krivorukova  2002  Estonia    35.53  1:13.75  1:52.19    2:29.47   
Katriin Hansalu  2003  Estonia    34.53  1:12.71  1:51.97    2:29.62   
Laura-Liis Valdmaa  2004  Estonia    34.32  1:12.72  1:52.57    2:30.41   
10  Elis Treial  2004  Estonia    36.33  1:14.76  1:54.30    2:32.46   
11  Brynhild Johannessen  2002  Svimjisamband Foroya    35.28  1:14.90  1:56.44    2:38.16   
                     
 
Løb 26, 200m Backstroke Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicklas Östman Pedersen  2002  Denmark    30.62  1:03.36  1:36.52    2:10.47   
Max Engström  2001  Sweden    31.85  1:05.98  1:40.81    2:14.35   
Simon Fröde  2003  Sweden    31.48  1:05.99  1:40.17    2:14.39   
Alex Ahtiainen  2001  Estonia    30.94  1:06.62  1:43.30    2:16.46   
Jan Joonas Viirpuu  2002  Estonia    32.95  1:09.20  1:45.42    2:18.57   
Ilia Latt  2001  Estonia    31.96  1:07.35  1:43.94    2:19.33   
Ibrahim Ezzat  2002  Finland    32.49  1:08.11  1:45.18    2:20.73   
                     
 
Løb 27, 100m Breaststroke Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rebekka Luoto  2003  Finland    35.54        1:13.89   
Laura Fogh  2003  Denmark    35.09        1:14.48   
Filippa Sterling  2002  Sweden    35.42        1:14.59   
Hilja Schimmel  2003  Sweden    35.56        1:14.69   
Emilia Liven  2002  Finland    35.42        1:15.55   
Rebekka Trygvadóttir  2004  Svimjisamband Foroya    36.62        1:18.48   
Laura-Liis Valdmaa  2004  Estonia    38.55        1:18.65   
Laura Kalvet  2002  Estonia    36.44        1:18.95   
Garita-Beth Puusepp  2003  Estonia    37.12        1:21.26   
10  Sólva A. Sigurðsson  2002  Svimjisamband Foroya    38.65        1:22.18   
11  Sandra Tammiste  2003  Estonia    39.66        1:22.40   
                     
 
Løb 28, 100m Breaststroke Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marcus Mantzius Mosegaard  2001  Denmark    31.08        1:06.30   
Mark Sovtsa  2001  Estonia    31.60        1:07.01   
Edvin Torlakovic  2001  Sweden    31.45        1:07.60   
Aleksander Roosimaa  2001  Estonia    33.24        1:12.49   
Rani Jacobsen  2001  Svimjisamband Foroya    33.74        1:13.40   
Karl Johannes Visnapuu  2002  Estonia    35.35        1:13.64   
Markus Arm  2001  Estonia    36.21        1:14.27   
Atte Lindholm  2001  Finland            DSQ  2 bfly kicks in st. 
Carl Gerstenfeld  2002  Sweden            DSQ  2 bfly kicks in st. 
                     
 
Løb 29, 200m Medley Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Denmark    32.77  1:09.95  1:50.30    2:23.57   
Victoria Haahr Pallesen  2002  Denmark    31.54  1:09.77  1:51.61    2:23.67   
Melissa Priidel  2002  Estonia    30.98  1:08.95  1:51.83    2:25.97   
Frederikke Echardt  2002  Denmark    32.46  1:11.18  1:51.14    2:26.17   
Elise Öberg  2002  Sweden    31.86  1:09.07  1:52.50    2:28.05   
Emma Uusküla  2002  Finland    30.77  1:10.74  1:54.47    2:28.24   
Linnéa Englund  2003  Sweden    31.56  1:12.92  1:54.38    2:29.56   
Siri Auvinen  2002  Finland    31.24  1:11.72  1:56.85    2:30.78   
Johanna Andersson  2002  Sweden    33.41  1:11.46  1:55.16    2:32.17   
10  Kaia Liis Tomak  2002  Estonia    32.39  1:13.00  1:58.41    2:33.84   
11  Rebekka Trygvadóttir  2004  Svimjisamband Foroya    34.49  1:15.99  1:59.28    2:34.00   
12  Brita Rannamets  2004  Estonia    31.43  1:12.30  1:59.59    2:34.33   
13  Louise D. Liboriussen  2002  Denmark    31.55  1:15.38  2:04.29    2:42.68   
14  Diana Kornet  2002  Estonia    33.47  1:20.15  2:08.41    2:48.35   
Karoline Sørensen  2002  Denmark            DSQ  2 bfl kicks in 2 trn 
                     
 
Løb 30, 200m Medley Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lucas Bruun Strøbek  2001  Denmark    28.76  1:02.89  1:40.84    2:10.40   
Erik Stensson  2002  Sweden    28.04  1:03.92  1:41.67    2:13.35   
Alex Ahtiainen  2001  Estonia    27.13  1:02.76  1:44.15    2:14.24   
Ronny Brännkärr  2002  Finland    28.36  1:05.25  1:43.45    2:14.46   
Felix Lund  2001  Denmark    27.37  1:04.15  1:44.30    2:15.61   
Jesper Lietzen  2002  Finland    28.64  1:05.17  1:44.54    2:15.72   
Matteus Miilpalu  2002  Estonia    29.16  1:04.87  1:45.77    2:16.55   
Aleksandr Amosenkov  2001  Estonia    29.14  1:04.47  1:45.10    2:18.02   
Oskari Aalto  2002  Finland    27.98  1:06.38  1:47.38    2:18.84   
10  Hugin Næs Lave  2001  Svimjisamband Foroya    29.77  1:06.04  1:46.94    2:22.28   
11  Mihhail Pribludnõi  2001  Estonia    30.49  1:07.66  1:49.24    2:23.03   
12  Rani Jacobsen  2001  Svimjisamband Foroya    33.21  1:16.35  1:58.43    2:34.34   
                     
 
Løb 31, 4X200m Freestyle Women, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Denmark  2002  Denmark            8:45.69   
  Julie Krøyer Svendsen  2002      1:01.98  2:09.53      2:09.53   
  Naya Modin Thomsen  2003      1:03.10  2:12.13      4:21.66   
  Mille Moeslund Lausen  2002      1:02.98  2:10.89      6:32.55   
  Victoria Haahr Pallesen  2002      1:05.17  2:13.14      8:45.69   
                     
Estonia 1  2002  Estonia            8:49.51   
  Kertu Kaare  2002      1:02.67  2:11.86      2:11.86   
  Laurika Lint  2002      1:04.40  2:13.30      4:25.16   
  Kaia Liis Tomak  2002      1:04.75           
  Melissa Priidel  2002        8:49.51      8:49.51   
                     
Finland  2002  Finland            8:49.81   
  Anniina Kallio  2002      1:03.01  2:11.46      2:11.46   
  Rebekka Luoto  2003      1:04.07  2:12.34      4:23.80   
  Emma Uusküla  2002      1:03.57  2:13.71      6:37.51   
  Siiri Einiö  2003      1:03.63  2:12.30      8:49.81   
                     
Sweden 1  2002  Sweden            8:55.07   
  Josephine Mikkelsen  2002      1:03.61  2:11.44      2:11.44   
  Linnéa Persson  2002      1:04.41  2:16.16      4:27.60   
  Elise Öberg  2002      1:04.48  2:14.40      6:42.00   
  Linnéa Englund  2003      1:03.59  2:13.07      8:55.07   
                     
Faroe Girls  2002  Svimjisamband Foroya            9:32.14   
  Alisa Vestergård  2003      1:05.73  2:18.28      2:18.28   
  Eyðrið Mortensen  2003      1:07.38  2:20.66      4:38.94   
  Brynhild Johannessen  2002      1:06.94  2:22.03      7:00.97   
  Sólva A. Sigurðsson  2002      1:11.02  2:31.17      9:32.14   
                     
                     
 
Løb 32, 4X200m Freestyle Men, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Denmark  2002  Denmark            8:05.77   
  Oskar Lindholm  2001      58.81  2:01.77      2:01.77   
  Christoffer H. Andersen  2002      56.86  1:58.35      4:00.12   
  William Textor Broch  2001      58.72  2:02.55      6:02.67   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      59.65  2:03.10      8:05.77   
                     
Estonia 1  2002  Estonia            8:12.41   
  Uku Pärismaa  2001      59.86  2:05.07      2:05.07   
  Aleksander Kirs  2001      59.06  2:01.99      4:07.06   
  Alex Ahtiainen  2001      58.63  2:03.08      6:10.14   
  Matteus Miilpalu  2002      59.01  2:02.27      8:12.41   
                     
Sweden 1  2002  Sweden            8:12.68   
  Anton Mylläri  2001      59.59  2:04.89      2:04.89   
  Gabriel Henkel  2001      59.12  2:02.03      4:06.92   
  Simon Fröde  2003      59.13  2:05.12      6:12.04   
  Erik Stensson  2002      58.42  2:00.64      8:12.68   
                     
Finland  2002  Finland            8:21.09   
  Taneli Lantta  2001      59.66  2:04.48      2:04.48   
  Roope Paatos  2002      1:00.76  2:04.77      4:09.25   
  Ronny Brännkärr  2002      59.22  2:05.12      6:14.37   
  Oskari Aalto  2002      59.20  2:06.72      8:21.09   
                     
Faroe Boys  2001  Svimjisamband Foroya            8:41.22   
  Johan Nónskarð Dam  2002      1:01.75  2:06.68      2:06.68   
  Bartal E. Eidesgaard  2003      1:01.88  2:07.30      4:13.98   
  Hugin Næs Lave  2001      1:01.36  2:10.13      6:24.11   
  Rani Jacobsen  2001      1:05.67  2:17.11      8:41.22   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  11 juli 2017 
Licens til Suðuroyar Svimjifelag  Udskriftstidspunkt  09:52